Κοινή δράση με το 1ο Δ.Σ. Κηφισιάς

Την Τετάρτη 24-4-2024 οι μαθητές/τριες της Β και Γ τάξης επισκέφτηκαν το 1ο Δ.Σ. Κηφισιάς, με το οποίο έχουμε αδελφοποιηθεί, για να υλοποιήσουν πρόγραμμα  ζωοφιλίας. Τα παιδιά τραγούδησαν και παρουσίασαν δρώμενα με πρωταγωνιστές τα ζώα.

Τους μαθητές/τριες συνόδευσαν οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί των τμημάτων και η Μουσικός  κυρία Αγγελή, οι οποίες προετοίμασαν τη συμμετοχή μας στην εκδήλωση και ο Διευθυντής του σχολείου.

Ευχαριστούμε θερμά τον Δήμο Κηφισιάς και ιδιαίτερα τον Αντιδήμαρχο Παιδείας, κύριο Παντελεάκη, γιατί μας διέθεσαν  λεωφορείο που μετέφερε τους μαθητές/τριές μας στο 1ο Δ.Σ. Κηφισιάς. Είναι η δεύτερη φορά που το κάνουν αφού είχαν διαθέσει λεωφορείο για την μετάβαση των μαθητών της Στ στο Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδας, για να παραλάβουν το βραβείο τους. Η υποστήριξή του Δήμου είναι πολύ σημαντική και μας ενθαρρύνει να συνεχίσουμε τέτοιου είδους δράσεις.

Δείτε φωτογραφίες από την εκδήλωση: