Επείγουσα ανακοίνωση για τις εγγραφές στην Α Δημοτικού.

2o και 3ο  Δημοτικό Σχολείο Νέας Ερυθραίας

Νέα Ερυθραία ,  21/05/2018

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές στην Α τάξη του σχολείου μας υπερβαίνουν κατά τρεις τον αριθμό μαθητών/τριών που μπορούμε να δεχτούμε. Το νέο ΠΔ που καθορίζει τον μέγιστο αριθμό μαθητών ανά τμήμα δεν επιτρέπει οποιαδήποτε  υπέρβαση του αριθμού 25.  Σας ενημερώνουμε ότι στην περίπτωση που δεν αποχωρήσουν εθελοντικά τρεις μαθητές /τριες  θα διενεργηθεί κλήρωση και όσοι κληρωθούν θα πάρουν υποχρεωτική μετεγγραφή σε διπλανά σχολεία τα οποία έχουν πολύ μικρότερο αριθμό μαθητών, αφού πρώτα ελεγχθούν εκ νέου όλα τα δικαιολογητικά που μας προσκομίσατε ως προς την ακρίβεια και ειλικρίνεια των στοιχείων. Από την κλήρωση εξαιρούνται όσοι έχουν αδερφό/ή  σε ένα από τα  σχολεία.  Σας παρακαλούμε να ανταποκριθείτε άμεσα στην έκκλησή μας για εθελοντική αποχώρηση.

Οι Διευθυντές των σχολείων

Παντελή Τσιώτας      Κωνσταντίνος Λιάκος