Βράβευση του 2ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Ερυθραίας.

Το σχολείο μας βραβεύθηκε με δύο  Ευρωπαϊκές Ετικέτες Ποιότητας για την τελειότητα της εργασίας στα έργα  eTwinning «Electronic Waste Around Us» καθώς και «Make Cultural Heritage Part of Our Future». Αυτό σημαίνει πως οι εργασίες των μαθητών, της δασκάλας Γεωργίας Λάσκαρη  και του σχολείου μας έχουν αναγνωριστεί στο υψηλότερο Ευρωπαϊκό επίπεδο. Επίσης  τα έργα  μας θα εμφανιστούν σε έναν ειδικό χώρο της Ευρωπαϊκής Διαδικτυακής Πύλης στο www.etwinning.net. Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά και στη δασκάλα της πληροφορικής κυρία Λάσκαρη.

Με την ευκαιρία θέλουμε να σας πληροφορήσουμε ότι τα σχολεία μας αγόρασαν 4 σετ ρομποτικής και σύντομα οι μαθητές/τριές μας  θα έχουν την ευκαιρία να ασχοληθούν με τη ρομποτική.