Ευχαριστήρια επιστολή προς τους μαθητές/τριές μας για τη συλλογή καπακιών

Tο σχολείο μας , ως μέλος των Οικολογικών Σχολείων, συμμετέχει δυναμικά στην ανακύκλωση πλαστικών καπακιών. Με μεγάλη χαρά και περιφάνεια, παραδώσαμε φέτος  μεγάλη ποσότητα πλαστικών καπακιών στον Πανελλήνιο Σύλλογο  Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων & Στήριξης  ΑΜΕΑ «ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΖΩΗ», συνδιάζοντας με αυτόν τον τρόπο την ανακύκλωση και την κοινωνική αρωγή. Οι μαθητές μας, μέσα από απλές καθημερινές πράξεις, μαθαίνουν για την ανακύκλωση, την προσφορά και την αλληλεγγύη προς τον συνάνθρωπό μας: τα καπάκια γίνονται αμαξίδια  σε άτομα με κινητικά προβλήματα, προσφέροντας καλύτερη ποιότητα στη ζωή στους ίδιους και στην οικογένεια τους.

Ευχαριστούμε θερμά τον σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου και 3ου Δ.Σ Νέας Ερυθραίας που ανέλαβαν την μεταφορά των καπακιών στα γραφεία του Συλλόγου Αγάπης Ζωής.