Παράταση εγγραφών στην Α Δημοτικού για το σχολικό έτος 2023-2024 μέχρι και τη Δευτέρα 27 Μαρτίου 2023

Οι εγγραφές στην Α Δημοτικού για το σχολικό έτος 2023-2024,   θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 27 Μαρτίου 2023. Εγγράφονται στην Α Δημοτικού τα παιδιά που έχουν γεννηθεί το 2017. Μπορείτε να κατεβάσετε τα απαραίτητα έγγραφα ή να τα παραλάβετε από το σχολείο.

Θα βρείτε:

Την εγκύκλιο εδώ:

ΕΞΕ – 15012 – 2023 – `Εγγραφές μαθητών τριών στα Δημοτικά Σχολεί για το σχολικό έτος 2023-24`

Την ανακοίνωση των σχολείων εδώ:

Ανακοίνωση σχολείου

Την αίτηση εγγραφής εδώ:

αίτηση για Α δημοτικού

Την αίτηση για εγγραφή στο Ολοήμερο πρόγραμμα ΕΔΏ:

Αίτηση για Ολοήμερο

Το ΑΔΥΜ εδώ:

ΑΔΥΜ

Επίσης, όπως μας ενημέρωσαν από τον Δήμο Κηφισιάς,  η «Κοινωνική Μέριμνα» ΝΠΔΔ Δήμου Κηφισιάς έχει εντάξει στο δυναμικό των Δημοτικών Πολυϊατρείων  Παιδίατρο, ο οποίος εξετάζει, συνταγογραφεί και μπορεί να συμπληρώνει τα Ατομικά Δελτία Υγείας Μαθητών (ΑΔΥΜ) τα οποία χρειάζονται για την εγγραφή των παιδιών στα σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Ο Παιδίατρος δέχεται κατόπιν ραντεβού στα Πολυϊατρεία του Δήμου Κηφισιάς.